آخرین خبرها
خانه / شیرینی پزی / شیرینی اِتی پف یک عشق پف پفی آسمانی

شیرینی اِتی پف یک عشق پف پفی آسمانی

شیرینی اِتی پف یک عشق پف پفی آسمانی،  شیرینی اِتی بسیار  خوشمزه و برای  کودکان  بسیار  ایده ال است. مطمئن باشید بچه ها عاشق  این  شیرینی  خاص میشوند.

شیرینی اِتی

۱۰۰ گرم کره(نرم شده در دمای آشپزخانه)
۸۰ میل خامه
۱ عدد زرده تخم مرغ
۱ استکان پودر شکر
۱ بسته وانیل شکری
به اندازه لازم آرد
مواد رویه
۴۰۰ گرم مارشمالو
انواع ترافل شکری
۱ لیوان پودر نارگیل
۱ قاشق مربا خوری شیره مربای آلبالو
کره نرم شده، زرده تخم مرغ، وانیل، خامه و پودر شکر را مخلوط کرده آرد را کم کم به مواد تان اضافه کنید. آنقدر ورز دهید تا خمیری نرم که به دست نچسبد به دست آید.
روی خمیر را با سلفون پوشانده برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید.
خمیر را روی میز آشپزخانه که آرد پاشی شده است به وسیله وردنه به قطر نیم سانتی متر باز کنید. با کمک قالب گرد و یا استکان خمیر را قالب زده با فاصله روی سینی فر که از قبل کاغذ روغنی انداخته اید بچینید.
سینی را در فر از قبل گرم شده با درجه حرارت ۱۷۵ قرار دهید. شیرینی ها تا وقتی کمی پاینشان طلایی شود بگذارید بپزند. شیرینی ها باید در دمای آشپزخانه کاملا خنک شوند. سپس به فکر تزئین رویه شیرینی باشید. برای اینکار مارشمالو ها را در ظرفی شیشه ای ریخته رویش کمی به وسیله انگشتانتان آب پاشیده مارشمالو ها را مخلوط کنید. کاسه شیشه ای را روی ظرف آب در حال جوش قرار دهید. تا مارشمالوها ذوب شوند. همزدن فراموش نشود. مراقب باشید در ظرف آب در حال جوش وارد نشود.
وقتی مارشمالو ها ذوب شد. بدون از دست دادن وقت در کیسه خامه زنی ریخته و روی شیرینی ها را با مارشمالو پر کنید. شما میتوانید همه شیرینی ها را در پودر نارگیل فرو کرده بگذارید خنک شود‌. در این صورت شیرینی پفی شما ساده خواهد بود. در غیر این صورت کمی شیره آلبالو برای رنگ گرفتن نارگیل استفاده کنید. شیره را با نارگیل مخلوط کرده شیرینی را به آرامی در مخلوط نارگیلی فرو کنید‌. و یا به ترافل رنگی آغشته کنید. که مسلما ظاهر بهتری پیدا خواهد کرد.
تهیه و ترجمهcafeturk.ir
کپی با ذکر منبع*کافه ترک*مجاز است.

درباره‌ی cafeturk