آخرین خبرها
خانه / شیرینی پزی / کرم لیمو لرد طعمی ترش و خوشمزه

کرم لیمو لرد طعمی ترش و خوشمزه

کرم لیمو لرد??? طعمی ترش و خوشمزه، کرم لیمو ترش برای پر کردن تارت و یا پر کردن لایه های بین کیک استفاده میشود. در قنادی بین الملل جای ویژه ای دارد.

کرم لیمو

۱۰۰ گرم کره
۱ لیوان شکر
۲ عدد تخم مرغ
۲ عدد لیمو ترش بزرگ
۱ قاشق غذاخوری سر پر نشاسته ذرت
طرز تهیه:
پوست لیمو ها را رنده ریز کرده در ظرف کوچکی قرار دهید. آب لیمو ها را هم گرفته به پوست رنده شده اضافه کنید. شکر، تخم مرغ ها، نشاسته را اضافه کرده به وسیله همزن سیمی مخلوط کنید. ظرف را روی حرارت کم قرار داده به همزدن ادامه دهید. وقتی مواد کرم غلیظ شده حالت نقطه نقطه پیدا کرد. از روی حرارت بردارید(میتوانید از مقدار خیلی کم وانیل هم استفاده کنید) کره را اضافه کرده تا وقتی کاملا در کرم ذوب شود به مخلوط کردن ادامه دهید.
کرم آماده شده را در شیشه های استریل ریخته درب طرف را محکم بسته در یخچال نگهداری کنید. مدت زمان نگهداری ۲ هفته ?نکته نخست: کرم لیمو ترش برای پر کردن تارت و یا پر کردن لایه های بین کیک استفاده میشود. در قنادی بین الملل جای ویژه ای دارد.
?نکته دوم: در رسپی اصلی حرفی از وانیل نیست. ولی به نظرم برای پوشاندن بوی تخم مرغ کمی افزودن وانیل الزامی است. شف پلین راه کار دیگری پیشنهاد میدهد او در رسپی به استفاده از تخم مرغ بسیار تازه اشاره میکند. در نظر شف پلین تخم مرغ تازه بوی کمتری در کرم رها میکند‌.
تهیه و ترجمه cafeturk.ir
کپی با ذکر منبع*کافه ترک*مجاز است.

درباره‌ی cafeturk