آخرین خبرها
خانه / شیرینی پزی / دسر / دسر سیب فندقی با روکش مرنگ

دسر سیب فندقی با روکش مرنگ

دسر سیب فندقی با روکش مرنگ، بسیار مناسب تولد کودکان است. کودک شما با آن روکش سفید مرنگ به دنیای فانتزی کارتونی فرو خواهد رفت.

دسر سیب و مرنگ

پایه دسر
۴ الی ۵ عدد سیب
۵ قاشق غذاخوری شکر
۲ قاشق مرباخوری دارچین
۱ لیوان سر پر فندق
قسمت میانی
۴ لیوان شیر
۲/۳ لیوان آرد(دو سوم لیوان)
۱ لیوان شکر
۲ عدد زرده تخم مرغ
۱ بسته وانیل شکری
جهت تهیه مرنگ
۲ عدد سفیده تخم مرغ
۱/۲ لیوان پودر شکر
طرز تهیه:
سیب ها را پوست کنده به شکل مکعبی خرد کنید. در ظرف مناسبی شکر و سیب ها را قرار داده با حرارت متوسط بگذارید تا آنقدر بپزد که آبش از بین برود.
زیر ظرف را خاموش کرده به سیب فندق نیم کوب و دارچین را اضافه کرده مخلوط کنید.
در فنجان های مقاوم به گرما مخلوط سیب را به قسمت مساوی تقسیم کنید. با پشت قاشق رویش را صاف کنید.
در ظرف دیگری شکر، زرده تخم مرغ، شیر و آرد را مخلوط کرده روی حرارت تند قرار دهید تا بپزد اواخر پخت وانیل را اضافه کنید. وقتی روی کرم حالت نقطه نقطه شد. ظرف را از روی حرارت برداشته با میکسر دو دقیقه بزنید. سپس کرم را روی پایه سیب ریخته کاملا مساوی تقسیم کنید.
سفیده تخم مرغ را به همراه اندکی وانیل آنقدر بزنید تا کاملا سفت شود. وقتی سفتی سفیده به غلظت خامه زده شده رسید پودر شکر را در چند نوبت به آن اضافه کرده ۲ دقیقه دیگر به مخلوط کردن ادامه دهید. قیف خامه زنی را از سفیده زده شده پر کرده به شکل دلخواه روی فنجان ها را شکوفه بزنید. فنجان ها را در طبقه بالای فر از قبل گرم شده با درجه حرارت ۱۷۰ قرار دهید. تا سطح مرنگ ها کاملا طلایی شوند. بعد پخت در فر را نیمه باز بگذارید تا کم کم خنک شوند. سپس فنجان ها را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا دسرتان کاملا خنک شده خودش را بگیرد. نوش جان.
تهیه و ترجمهcafeturk.ir
کپی با ذکر منبع*کافه ترک*مجاز است‌.

درباره‌ی cafeturk