آخرین خبرها
خانه / آشپزی / گراتن گل کلم ساده و خوشمزه

گراتن گل کلم ساده و خوشمزه

گراتن گل کلم ساده و خوشمزه،  چرا گل کلم؟ به این دلیل که ما بسیار خوراک های گوشتی مصرف میکنیم و باید در منوی اصلی مان جایی برای سبزی جات باز کنیم.

 

گراتن

۱ عدد گل کلم کوچک
۱ لیوان شیر
۲ عدد تخم مرغ
۲ قاشق غذاخوری آرد
۲ قاشق غذاخوری روغن مایع
۱۵۰ گرم پنیر سفید
۱ لیوان پنیر چدار رنده شده
نمک، فلفل سیاه
گل کلم را تقریبا ریز خرد کنید. در ظرف بزرگی قرار داده آنقدر آب اضافه کنید که از رویش بگذرد. ظرف را روی حرارت متوسط قرار دهید. وقتی گل کلم ها نرم شدند. آبکش کرده کنار بگذارید.
در ظرفی جداگانه شیر، تخم مرغ، روغن مایع، نمک، فلفل سیاه و ادویه دلخواه تان را افزوده خوب مخلوط کنید. پنیر سفید را بوسیله چنگال خرد کرده به همراه گل کلم پخته به مخلوط تخم مرغی اضافه کنید. فر را روی درجه ۱۸۰ قرار داده روشن کنید تا کاملا گرم شود.
ظرف سفالی روکش شده که تحمل گرما را داشته باشد و یا پیرکس را بوسیله کره کاملا چرب کرده از مواد آماده شده پر کنید. روی گراتن پنیر چدار پاشیده در فر قرار دهید. آنقدر بپزد تا رویش طلایی شود.
گرم سرو کنید.

گراتن

?نکته نخست: گل کلم بسیارررر بوی بدی میدهد. حداقل برای من این بو و مزه بد همیشه وجود دارد. اگر در مخلوط تخم مرغی اندکی کره افزوده کمی در ادویه دست و دلباز باشید. بوی بد توسط کره و پنیر پوشیده میشود.
?نکته دوم: چرا گل کلم؟ به این دلیل که ما بسیار خوراک های گوشتی مصرف میکنیم و باید در منوی اصلی مان جایی برای سبزی جات باز کنیم. باور کنید در این صورت سالم تر بوده جوان تر به نظر خواهیم رسید. امتحان کنید ضرری ندارد.❤❤
نوش جان
تهیه و ترجمه cafeturk.ir
کپی با ذکر منبع* کافه ترک* مجاز است.

درباره‌ی cafeturk