آخرین خبرها
خانه / آشپزی / نان و بورک / بورک اسفناج و پنیر

بورک اسفناج و پنیر

بورک اسفناج و پنیر

 بورک  اسفناج و پنیر،  میان وعده ای بسیار خوشمزه برای بزرگسالان و کودکان است.  بورک در مدل های مختلف طبخ میشود. بورک سبزیجات با وجودآنکه از مواد ساده ای تهیه میشود ولی بسیار خوشمزه و مطبوع است.  شما می توانید در تهیه این بورک از انواع پنیر استفاده کنید اما در طرز تهیه اصیل این خوراک از پنیر فتا استفاده میشود.

۲۵۰  گرم  پنیر سفید
۲۵۰  گرم   پنیر لبنه
۳۰۰  گرم  اسفناج
۱     عدد  تخم مرغ
۳    ساقه پیازچه تازه
۸۰   گرم آرد سوخاری
۱۰  ورق  خمیر یوفکا
نمک،  فلفل سیاه
نصف لیوان  روغن آفتاب گردان
پنیر سفید را  بوسیله  چنگال خرد کنید به آن پنیر لبنه،  و اسفناج،  پیازچه خرد شده را  افزوده کمی نمک و فلفل اضافه کرده خوب مخلوط کنید.
به تخم مرغ نصف  آرد سوخاری  را افزوده با مواد پنیری مخلوط کنید. ظرفی با اندازه بیست در سی را چرب کنید. پنج ورق یوفکای اول را بعد از چرب کردن هر ورق در ظرف پهن کرده روی هم بچینید. روی طبقه پنجم آرد سوخاری باقی مانده را بپاشید تمام پنیر و اسفناج را روی خمیر و پودر سوخاری بریزید.  خوب پهن کنید تا مواد بر روی لواش یکدست شود. پنج ورق یوفکای باقی مانده را نیز چرب کرده روی هم بچینید.  روی آخرین یوفکا باقی مانده روغن مایع را ریخته بوسیله چاقوی تیزی به شکل مربع ببرید.
ظرف را در فر از قبل گرم شده با درجه حرارت ۱۸۰  بمدت چهل دقیقه قرار دهید تا سطح بورک اسفناج تان طلایی شود. بورک را گرم  سرو  کنید.
نوش جان
تهیه و ترجمهcafeturk.ir
کپی باذکر منبع*کافه ترک* مجاز است.

درباره‌ی cafeturk